Flet çobani: Ja si shpëtova nga arusha për një fije floku

  • 21 tetor 2019 - 16:09
Flet çobani: Ja si shpëtova nga arusha për një fije floku

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në bjeshkët e Gjallicës, ku çobani Ekrem Onuzi është sulmuar nga ariu.

Në një intervsitë ekskluzive për Fax News nga dhoma e spitalit bariu Ekrem Onuzi, tregoi sulmin që pësoi nga ariu, i cili sipas tij e kafshoi për disa sekonta.

Onuzi u shpreh se vetëm zoti e ka shpëtuar nga ai sulm, ndërkohë që në ndihmë në ato momente i erdhën dhe qentë të cilët u përpoqën të largonin ariu. Ai tha se numri i emergjencës nuk i është përgjigjur.

“Isha duke ikur sipër përmbi bjeshkë dhe dola nja një orë sipër stanit që rri. I dëgjova qentë që po lefshin. Isha duke folur më një shoqe nga Anglia në Facebook. I thash për momentin mos më telefono, se një ari po u bie qenve. Me sekonta e kam parë që me është hedhur në gjoks, më ka hedh tre katër metra poshtë. Më ka kafshuar në kofshë, pas koke. Falë qenve iku për momentin, pastaj kam telefonuar familjen se më ka kafshuar ariu. 127 nuk më është përgjigjur. Janë nisur vetë fshtarët e mi. Më kanë ardhur shokë duke më mbajtur në krahë dhe kam rënë në Gjibër, ku ishte hapsira që duhet të ndalej helikopteri. Më kanë ardhur në ndihmë bashkëfshtarët e mi. Kam qendruar në vendngjarje, duke i rënë 127, jo helikopteri, jo në shërbim. Në momentin që janë lajmëruar . Nuk zbirtej me këmbë se terreni i vështirë. Nuk kam rënë në spitalin e Kukësit, kam ardhur direkt në Tiranës. Kisha një farë tronditje që më befasoi. Ishte diku tek 500 kg. Sulmi ishte punë sekontash. Qente dhe zotin që më dha mundësinë të më shpëtonte për së dyti. Qentë e kanë sulmuar në kokë. Kam dhimbje. Falenderoj Allahun dhe të gjithë ato që kontribuan të më ndihmojnë.”- u shpreh Onuzi.

(Kosova Sot Online)