Vjosa Osmani kundër Shengenti Ballkanik: Dëmton Kosovën, Rama duhet të…

  • 13 nëntor 2019 - 23:07
Vjosa Osmani kundër Shengenti Ballkanik: Dëmton Kosovën, Rama duhet të…

Në Samitin e Ohrit mes vendeve të Ballkanit Perëndimor, Kryeministri Edi Rama ka folur me tone të ashpra ndaj kritikëve të Shengenit Ballkanit. Rama foli për mungesën e Kosovës në këtë samit, për të cilën tha se është vetëpërjashtuar nga ky proces.

Por veç Albin Kurtit, që këtë nismë e shikon me shumë kritika, edhe Vjosa Osmani nga LDK ka dalë kundër.
Në emisionin Opinion, ajo deklaroi se “Shengeni Ballkanik” do të dështojë dhe sipas saj kryeministri i Shqipërisë Edi Rama më parë duhet të kishte folur me Kosovën.


(Kosova Sot Online)