Tuniziani e vret kosovarin 33-vjeçar me thikë në Firencë të Italisë

  • 18 nëntor 2019 - 15:48
Tuniziani e vret kosovarin 33-vjeçar me thikë në Firencë të Italisë

Një 33-vjeçar nga Kosova është vrarë pas një mosmarrëveshje që ka ndodhur në një kafeteri në qendër të Firencës në Itali. Diskutimi i dhunshëm filloi në bar dhe vazhdoi në rrugë.

Sipas mediave italiane, 33 vjeçari që punonte si kamarier vdiq menjëherë pasi u pranua në urgjencën e spitalit të Careggit pas plagëve të marra nga thika.

Një tunizian 39-vjeçar është ndaluar nga karabinierët si i dyshuar për vrasjen.

(Kosova Sot Online)