Kështu ishte fshehur droga në autobusin që udhëtonte Prizren-Hamburg

  • 18 nëntor 2019 - 22:51
Kështu ishte fshehur droga në autobusin që udhëtonte Prizren-Hamburg

Dy shoferët kosovarë të arrestuar nga policia hungareze pasi që iu ishte gjendur drogë në autobusin e tyre, kishin fshehur atë në mes të karrigeve të udhëtarëve.

Sipas burimeve të mediave kishin qenë rreth 120 kilogram drogë, derisa bëhet fjalë për kompanis “Fadili Tours”.

Shoferët e kësaj kompanie me inicialet A.H dhe F.H nga Podujeva janë arrestuar nga policia hungareze në mëngjesin e së shtunës.

Kjo linjë e autobusit ishte nisur nga Prizreni ku desitancion e kishte Hamburgun.

Image

(Kosova Sot Online)