2 vjeçarja vdes aksidentalisht në banjë, prindërit e ‘coptuan’ trupin e saj për ta fshehur!

  • 21 nëntor 2019 - 08:08
2 vjeçarja vdes aksidentalisht në banjë, prindërit e ‘coptuan’ trupin e saj për ta fshehur!

Një nënë dhe baba  u përpoqën të shpërndanin trupin e vajzës së tyre në acid pasi ajo u mbyt në banjë aksidentalisht.

Mbetjet e trupit të 2 vjeçares ose eshtrat e Rebecka Zavala u gjetën në një kovë në garderobë.

Prindërit, Monica Dominguez dhe Gerardo Zavala-Loredo u arrestuan në shkurt pasi policët kontrolluan apartamentin e tyre në Qarkun Ëebb, Teksas.

Sipas policisë, Dominiguez tha se Rebecka u mbyt aksidentalisht pasi ishte pa mbikëqyrje, shkruan The Sun

Të dy prindërit u burgosen pasi u deklaruan fajtorë këtë të premte.

Zavala-Loredo u dënua për 14 vjet, ndërsa Dominguez me 20 vite burg.

Asnjëri prind nuk u akuzua për vrasje pasi eshtrat e Rebeckas ishin shumë të dëmtuara për të përcaktuar një shkak të vdekjes.

Sipas policisë, Dominiguez tha se Rebecka u mbyt ndërsa ajo po bante pa mbikëqyrje.

Katër fëmijë të tjerë të këtij çifti, mosha e të cilëve varion nga një në 11 vjeç, u vendosën në kujdesin e Shërbimeve të Mbrojtjes së Fëmijëve.

(Kosova Sot Online)