Dalin pamjet: E gjitha e mbuluar nga gjaku, vritet femra më e njohur që masakroi 13 oficerë

  • 14 janar 2020 - 11:11
Dalin pamjet: E gjitha e mbuluar nga gjaku, vritet femra më e njohur që masakroi 13 oficerë

Një femrave më të njohura të kartelit të drogës mbeti e vdekur gjatë një shkëmbimi zjarri me policinë.

Pamjet e publikuara nga “Daily Mail” tregojnë María Guadalupe López Esquivel, e njohur si ‘La Catrina’, të mbuluar nga gjaku.

21-vjeçarja mori pjesë në një sulm kundër ushtrisë, rojeve kombëtare dhe policisë në La Bocanda, një qytet në Meksikë.

Zyrtarët në Michoacán thanë se 6 burra dhe një grua, të gjithë të armatosur, u arrestuan pasi hapën zjarr ndaj autoriteteve.

(Kosova Sot Online)