A ka shi sot, lexoje parashikimin e motit

  • 15 janar 2020 - 08:19
A ka shi sot, lexoje parashikimin e motit

15 Janar 2020 7:17

Sot në Kosovë do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell, bën të ditur IHMK-ja përmes një komunikate për media.

Përkundër vranësirave, meteorologët nuk parashikojnë reshje shiu në vend.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 6-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja me shpejtësi 1-9m/s.

(Kosova Sot Online)