Kurti e Osmani shkojnë në pritjen e Presidentit, ai i përshëndet me emra

  • 17 shkurt 2020 - 18:56
Kurti e Osmani shkojnë në pritjen e Presidentit, ai i përshëndet me emra

Kryeministri Albin Kurti dhe kryeparlamentarja Vjosa Osmani, po marrin pjesë në pritjen e organizuar nga Presidenti Hashim Thaçi.

Fjalimin e tij, Thaçi e nisi duke i përshëndetur Kurtin e Osmanin.

Megjithatë, në momentin kur Kryeparlamentarja Osmani ka arritur në Katedralen “Nënë Tereza”, ku po mbahet organizimi, ajo kalon afër Presidentit, pa u përshëndetur me njëri-tjetrin.

Pas fjalimit, Thaçi ka shtrënguar duart me rendin e parë të të pranishmëve, përfshirë edhe gruan e kryeministrit Albin Kurti, Rita Augestad Knudsen.

Thaçi kaloi pranë Kurtit pa e përshëndetur atë.

(Kosova Sot Online)