Përgadituni, nga nesër moti ndryshon

  • 22 shkurt 2020 - 18:49
Përgadituni, nga nesër moti ndryshon

Të dielën në vend do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të pjesshme, bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Sipas IHMK’së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-13 gradë Celsius.

Instituti paralajmëron se do të fryjë erë kryesisht nga verilindja dhe jugperëndimi, e lehtë deri mesatare.

(Kosova Sot Online)