Edhe Rexhep Selimi flet për vrasjen e Qerim Kelmendit

  • 27 shkurt 2020 - 19:06
Edhe Rexhep Selimi flet për vrasjen e Qerim Kelmendit

Deputeti nga radhët e VV-së, Rexhep Selimi ka reaguar lidhur me vrasjen e Qerim Kelmendi në Zahaq të Pejës.

Përmes një statusi në Facebook ai tha se Kelmendi u vra sot në një pritë të rëndë siç është edhe vdekja e tij e rëndë.

Selimi u shpreh Kosova duhet ta çlirojë veten nga enigma e kësaj vrasje dhe e vrasjeve tjera.

Më poshtë postimi i tij i plotë:

Qerim Kelmendin e njoha prej kohësh. Ai ishte luftëtar i hershem i UÇK-së.

Ai u vra sot në një pritë të rëndë siç është edhe vdekja e tij e rëndë.

Kosova duhet ta çlirojë veten nga enigma e kësaj vrasje dhe e vrasjeve tjera.

Policia e prokuroria te mos ndalen në punën e tyre.

Ngushëllime bashkëluftëtarëve, miqve e familjes!

(Kosova Sot Online)