Sulmohet sek*ualisht një grua në Lipjan

  • 08 mars 2020 - 12:24
Sulmohet sek*ualisht një grua në Lipjan

Një grua në Lipjan është sulmuar seksualisht mbrëmë. E njëjta ka përfunduar për tretman mjekësor në Spitalin e Shtimes.

Për rastin ka njoftuar Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh, ku ka njoftuar se është arrestuar një i dyshuar.

Me vendim të prokurorit, i njëjti është dërguar në mbajtje.

“Viktima femër K-Shqiptare raporton se është sulmuar seksualisht nga i dyshuari mashkull K-Shqiptar dhe e njëjta është dërguar për tretman mjekësor në Spitalin e Shtimes. I dyshuari është arrestuar dhe i njëjti me vendim te prokurorit, dërgohet në mbajtje”, thuhet në raport. 

(Kosova Sot Online)