Putin shashtriset nga Koronavirusi, kjo është fotografia montazh që po qarkullon për presidentin rus

  • 26 mars 2020 - 13:32
Putin shashtriset nga Koronavirusi, kjo është fotografia montazh që po qarkullon për presidentin rus

Pandemia COVID-19 ka detyruar që edhe krerë të lartë shtetëror e njerëz të fuqishëm në botë të ndryshojnë sjelljet, mënyrën e jetesës dhe veshjen e tyre.

Presidenti i Rusisë, Vladimit Putin, ka vizituar një spital në Moskë në të cilin po kurohen të infektuarit me COVID-19, derisa është parë i veshur në mënyrë speciale.

E një pamje të tillë të Putinit me veshjen e verdhë dhe maskën në gojë e kanë bërë edhe montazh.

Në një fotografi që po qarkullon në rrjete sociale, Putin shihet me veshjen e njejtë në një mbeldhje të krerëve të insitucioneve në Rusi.

(Kosova Sot Online)