S’i ndahen tragjeditë dinastisë Kenedi: Zhduket mbesa e Robertit me djalin 8 vjeç

  • 04 prill 2020 - 14:25
S’i ndahen tragjeditë dinastisë Kenedi: Zhduket mbesa e Robertit me djalin 8 vjeç

Autoritetet amerikane po kërkojnë për Maeve Kennedy McKean, 41 vjeçe – mbesën e kandidatit të vrarë presidencial Robert F Kennedy, dhe djalin e saj të vogël. Zonja McKean dhe djali i saj, Gideon tetë vjeç, u panë për herë të fundit të enjten në mbrëmje në një kanoe larg Chesapeake Bay.

“Ata thjesht u larguan aq sa nuk mund të ktheheshin”, tha burri i zonjës McKean, David McKean, për gazetën Washington Post.

Rojet Bregdetare thuhet se kanë hulumtuar 2,275 milje katrorë në kërkimin e saj. Agjencisë i janë bashkuar Politika e Burimeve Natyrore në Maryland dhe Departamenti i Zjarrit të Qarkut Anne Arundel në kërkim të të dyve. Ekipe me anije dhe në helikopterë janë angazhuar të gjithë në kërkim.

(Kosova Sot Online)