Digjet ndërtesa 48 katëshe, banorët bërtasin të tmerruar

  • 05 maj 2020 - 22:53
 Digjet ndërtesa 48 katëshe, banorët bërtasin të tmerruar

Një zjarr masiv ka përshkruar një ndërtesë 48 katëshe, në Sharjah të Arabisë Saudite. Në videon e publikuar shikohet ndërtesa teksa shkrumbohet nga flakët, si edhe njerëzit që bërtasin të tmerruar.

Ende nuk dihet se sa persona kishte brenda në ndërtesë, në kohën që ndodhi ngjarja. Gjithashtu nuk ka një version të saktë se çfarë i ka shkaktuar flakët.

Sakaq, zjarrfikëset kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje dhe kanë evakuuar banorët, sepse edhe ndërtesat përreth rrezikojnë të përfshihen nga flakët.

Një banorë tha: Ndërtesa u përfshi nga një zjarr i vogël dhe ne dolëm menjëherë nga ndërtesa.

Ndërsa një tjetër banor, u shpreh se janë të detyruar që të strehohen në makina, pasi nuk kanë ku të shkojnë tjetër.

(Kosova Sot Online)