Ky është qeni më i vjetër në botë, ja sa vjeç mbushi

  • G.G /
  • 26 qershor 2020 - 11:49
Ky është qeni më i vjetër në botë, ja sa vjeç mbushi

Qentë thuhet se janë miku më i mirë dhe miku më besnik për një njeri. Por një qen që jeton në Oakland ka mbushur plot 20 vjeç.

Për këtë ditëlindje të qenit të racës Golden Retriever me emrin August do të bëhej një festë e madhe, por u anuluar për shkak të koronavirusit.

“Augie” është i bukur dhe është qeni I parë në histori që ka mbushur 20 vjeç.
Për të kujdeset Jennifer Hetterscheidt. Ajo tregon se u dashuruar menjëherë me Augie.

Ajo tregoi Jennifer CNN:
Ai është një zemër dhe të gjithë e duan. Për ditëlindjen i mira të gjitha ushqimet e tij të preferuara.

Jennifer thotë se nuk mund ta imagjinonte jetën e saj ta Augie dhe tashmë po pret që të festojë ditëlindjen e 21-të të Augie.

(Kosova Sot Online)