Hoti sot takohet me Macronin

  • A.P /
  • 07 korrik 2020 - 07:22
Hoti sot takohet me Macronin

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti sot në Paris, do të takohet me Presidentin e Republikës së Francës, Emmanuel Macron.

“Pritja zyrtare që bëhet enkas për kryeministrin e Republikës së Kosovës në Pallatin Elize (Palais de l’Elysée) në Paris, Pallati presidencial i Francës, tregon kujdesin dhe përkushtimin e Presidentit Macron ndaj Kosovës dhe të ardhmes së saj euroatlantike”, thuhet në njoftimin e qeverisë.


(Kosova Sot Online)