FSK-ja vë në dispozicion të shtetit Batalionin e Mjekësisë

  • A.P /
  • 14 korrik 2020 - 10:25
FSK-ja vë në dispozicion të shtetit Batalionin e Mjekësisë

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka takuar në mëngjesin e sotëm kreun e FSK-së, gjeneralin Rrahman Rama. Temë diskutimi mes tyre ishte ndihmesa dhe gatishmëria e FSK-së për të ndihmuar vendin, në kohën e pandemisë globale COVID-19.

Rama i ka bërë të ditur Zemajt se në kuadër të Forcës së Sigurisë së Kosovës është vënë në gjendje gatishmërie Batalioni i Mjekësisë, që mund të vihet plotësisht në shërbim të qytetarëve të Kosovës.

(Kosova Sot Online)