Të dhënat e 24 orëve: 224 të infektuar dhe 152 të shëruar

  • E.K /
  • 01 gusht 2020 - 15:17
Të dhënat e 24 orëve: 224 të infektuar dhe 152 të shëruar

Naser Ramadani, nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, në një konferencë për media bashkë me ministrin e Shëndetësisë, ka thënë se kohët e fundit situata epidemiologjike në Kosovë është rënduar.

Ai ka thënë se në 24 orët e fundit janë kryer gjithsejtë 434 mostra nga të cilat 224 kanë rezultuar pozitiv.

Derisa janë shëruar gjithsejtë 152 pacientë.

 

152 TË SHËRUAR DHE 224 RASTE ME COVID-19! Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në...

Publiée par Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës sur Samedi 1 août 2020

(Kosova Sot Online)