Ushtria serbe heq flamurin shqiptar në Tutin tek Gazivoda

  • E.K /
  • 03 gusht 2020 - 10:26
Ushtria serbe heq flamurin shqiptar në Tutin tek Gazivoda

Në Tutin, buzë Liqenit të Gazivodës, një flamur shqiptar është vendosur, të cilën menjëherë e ka larguar Ushtria Serbe, kanë raportuar mediat në Serbi.

Si raportohet prej tyre, flamuri është vërejtur mëngjesin e së hënës, me ç’rast njësitet ushtarake serbe kanë mbërritur në vend të ngjarjes me pajisje të plota ushtarake, për ta hequr atë.

Në rrjetet sociale në Novi Pazar dhe Tutin qarkullojnë xhirimet e ushtarëve duke e hequr flamurin.

 

Upravo Milina glava, sa punom ratnom opremom, i punim okvirima municije. Srpska vojska pred porodicama uglavnom sa malom decom i zenama pod hidzabima. Skida Albansku zastavu, i demonstrira silu na goloruki narod

Publiée par Sandzak::Online sur Dimanche 2 août 2020

(Kosova Sot Online)