Moti nesër, vranët me temperatura mesatare

  • E.K /
  • 15 gusht 2020 - 15:12
Moti nesër, vranët me temperatura mesatare

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka publikuar parashikimin e motit për nesër (e shtune).

Sipas IHK-së, do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell.

Vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin shi i përcjellur edhe me zbrazje elektrike.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-16 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-26 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindje me shpejtësi 1-9m/s.

(Kosova Sot Online)