Fundjava rikthen radhët e gjata në Morinë, hyjnë rreth 25 mijë turistë nga Kosova

  • G.G /
  • 05 September 2020 - 10:26
Fundjava rikthen radhët e gjata në Morinë, hyjnë rreth 25 mijë turistë nga Kosova

Fundjava ka sjelle serish radhe te gjata ne piken e kalimit kufitar te Morines.

Vetëm sot kanë hyrë në Shqipëri 25 mijë qytetarë nga Kosova, të cilët vijnë për të kaluar fundjavën në bregdetin shqiptar, raporton “News 24”.

Pushuesit perfitojne edhe kete fundjave nga koha e favorshme qe mban ne vendin tone, me diell dhe temperatura te pershtatshme per t’ju gezuar bregdetit.

Pika Kufitare e Morinës po punon me procedurë të përshpjetuar, për të bërë të mundur kalimin e qytetarëve kosovarë.

(Kosova Sot Online)