Deputeti i LVV-së: Shpend Ahmeti e ka shkatërruar Prishtinën e së fundi e ka humbë edhe kontrollin

  • A.P /
  • 18 tetor 2020 - 12:59
Deputeti i LVV-së: Shpend Ahmeti e ka shkatërruar Prishtinën e së fundi e ka humbë edhe kontrollin

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga Lëvizja Vetëvendosje, Eman Rrahmani, ka thënë se Shpend Ahmeti do të mbahet mend gjatë për shkatërrimin e Prishtinës.

Rrahmani ka insistuar sërish se nuk do të lejohet që të bëhet me pagesë hyrja e qytetarëve me vetura nga vendet e tjera të Kosovës për në Prishtinë. Sipas tij, Ahmeti gjatë kësaj deklarate “me siguri ka qenë i dehur dhe e ka humbë kontrollin”.

“Mirë që i kanë mbetë edhe disa muaj, e keq që do të mbahet mend gjatë për shkatërrimin e Prishtinës.”, ka shkruar ai në Facebook.

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka thënë se përmes projektit në të cilin planifikohet të ndërtohen edhe unazat, parashihet edhe zgjidhja e problemit të trafikut të ngarkuar. Sipas tij, hyrja me pagesë në kryeqytet do ta eliminojë tollovinë në komunikacion, pasi që siç thotë ai zgjerimi i rrugëve nuk është zgjidhje.


(Kosova Sot Online)