Objekti i çuditshëm zhduket nga Utah, shfaqet në Rumani

  • A.P /
  • 01 dhjetor 2020 - 19:09
Objekti i çuditshëm zhduket nga Utah, shfaqet në Rumani

Objekti i quditshëm që ishte parë në qytetin e Utah në SHBA dhe ishte bërë atraksion turistik brenda dy jave është zhdukur. Një i tillë tani është parë në Rumani.

“Ose po e vendosin alienët, apo dikush po kërkon me ngulm pak vëmendje”, thotë një ekspert.

Monoliti trekëndor është parë tani në komunitetin Piatra Neamt në verilindje të Rumanisë. Ai është përsëri 2.8 metra i gjatë dhe në të njëjtën formë me atë që është parë në Utah para dy javëve.

Ai është zhdukur nga Utah të martën e kaluar.

Gjithsesi objektet nuk tërësisht të njëjta sic edhe mund të shihet nëpër foto. Nuk dihet se kush e vendosi këtë objekt në Utah së pari dhe tani në Rumani.

(Kosova Sot Online)