Vikend me mot të vranët e me shi, këto do jenë temperaturat

  • E.K /
  • 12 December 2020 - 20:24
 Vikend me mot të vranët e me shi, këto do jenë temperaturat

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur motin që pritet të mbajë pritet të mbajë nesër në Kosovë.

IHMK me anë të një komunikate për media ka thënë se do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-7m/s.

(Kosova Sot Online)