Armend Zemaj nënshkruan kontratat e radhës me specializantët

  • E.K /
  • 20 janar 2021 - 10:34
Armend Zemaj nënshkruan kontratat e radhës me specializantët

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka nënshkruar kontrata e radhës me specializantët.

Gjatë së mërkurës dhe të enjtes 166 specializantë do t’i nënshkruajnë kontratat, për të filluar me specializime më 1 shkurt.

Me këtë rast Zemaj ka thënë se këto kontrata po shpërndahen më herët me qëllim që mos të diskriminohet askush.

“E kemi parë të arsyeshme që të bëjmë më herët shpërndarjen e kontratave. E kemi marrë obligim fillimin e këtij procesi kaq të rëndësishëm për vendin. Askush nuk do të diskriminohet”, ka thënë ai.

(Kosova Sot Online)