Ky është kandidati nga LDK që nuk lejohet të marrë pjesë në zgjedhje

  • G.G /
  • 20 January 2021 - 14:18
Ky është kandidati nga LDK që nuk lejohet të marrë pjesë në zgjedhje

Xhavit Ukaj, i cili u bë i njohur pas zënkës me Vjosa Osmanin, ka mbetur jashtë garës zgjedhore.

Kështu thojnë burime brenda KQZ-së.

”Xhavit Ukaj nga LDK nuk mund të garoj për shkak se është i dënuar me vendim të plotfuqishëm”, tha ky burim.

Ndryshe nga VV janë “eliminuar” 5 kandidatë, derisa nga PDK një dhe dy nga AAK.

(Kosova Sot Online)