Parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme, ja se si do të jenë temperaturat

  • E.K /
  • 24 prill 2021 - 11:07
Parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme, ja se si do të jenë temperaturat

Parashikimi i motit për 5 ditët e ardhshme do të jetë kryesisht me diell e vransira.

Sipas Prishtina Weather, temperaturat minimale në fundjavë luhaten nga 2 gradë Celsius deri 3C, e ditën e martë rriten deri në 8 gradë Celsius. Maksimalet gradualisht në rritje nga 14 gradë Celsius, të shtunën deri në 18 gradë Celsius ditën e hënë, e të mërkurën edhe deri në 20 gradë Celsius.

24.04 – Vransira dhe intervale me diell.

25.04 – Kryesisht me diell.

26.04 – Paradite kryesisht me diell. Ditën dhe në mbrëmje vransirat do të shtohen.

27.04 – Kryesisht me vransira dhe intervale me diell gjatë ditës. Paradite mundësi për reshje të dobëta shiu.

28.04 – Ngrohtë. Në mëngjes vransira me mundësi për riga lokale shiu. Ditën më shumë diell.

Do të fryj erë mesatare nga krahu verior 5-11m/s, e nga dita e hënë nga jugu-jugperëndimi 3-11m/s.

Shtypja atmosferike me tendencë të rritjes ditën e shtunë, më pas në rënie përreth vlerave normale.

(Kosova Sot Online)