“Mos më fol pas shpine”, luani i detit prish intervistën

  • E.K /
  • 28 June 2021 - 08:22
 “Mos më fol pas shpine”, luani i detit prish intervistën

Luani i detit arrin të hapë portën dhe të prishë intervistën, ndërsa një peshkatar në Kili ishte duke folur për një televizion për atë që ai e quajti “murtajë”.

Më shumë se 3 mijë luanë deti pushtuan bregdetin në rajonin Bio Bio, në qendër të Kilit, për t’u larguar nga erërat e fortat e dhe balenat.

Edhe pse për pjesën më të madhe të banorëve të zonës ky fenomen nuk ishte asnjë shqetësim, për personin që ishte duke u intervistuar ishte “murtaja e luanëve të detit” të cilët zaptuan plazhet.

Video është bërë menjëherë virale në internet.

https://www.televizioni.tv/upload/videos/2021/06/8kFBMMp4BdfpVw1Y7Gm4_28_3b2bfc9862d718145ff4932c73fbe8a4_video_360p_converted.mp4

(Kosova Sot Online)