Ky është zv/drejtori i gjimnazit në Malishevë që dyshohet se sulmoi seksualisht një nxënëse

  • G.G /
  • 21 December 2021 - 15:37
Ky është zv/drejtori i gjimnazit në Malishevë që dyshohet se sulmoi seksualisht një nxënëse

Media raportoi pak më parë se zëvendësdrejtori i Gjimnazit “Hamdi Berisha”, në Malishevë, është arrestuar nga Policia e Kosovës, pasi që dyshohet se ka sulmuar seksualisht një nxënëse.

Sinjali mëson se bëhet fjalë për Atom Krasniqin, i cili momentalisht ndodhet në ndalim policor.

Image

Atom Krasniqi

Drejtori i këtij gjimnazi, Izet Hoti, tha për Gazetën Sinjali se drejtoria e shkollës është njoftuar nga nxënësja, e cila kishte shkuar dje bashkë me prindin e saj.

“Të hënën rreth orës 12:00, nxënësja së bashku me prindin e saj ka ardhur në shkollë dhe është anku te ne, në të njëjtën kohë edhe te organet policore. Ne kemi qenë në koordinim me organet kompetente pastaj”, tha ai.

Ai bëri të ditur se zëvendësdrejtori nuk është arrestuar në shkollë.

Babai i nxënëses, i cili e paraqiti mbrëmë rastin në Polici, pretendon se zëvendësdrejtori i këtij gjimnazi e ka sulmuar seksualisht të bijën e tij, në njërën nga banjot e shkollës.

Sipas tij, vajza e tij ka qenë brenda në tualet, kur aty është futur edhe zëvendësdrejtori i cili dyshohet se ka filluar ta sulmojë seksualisht të miturën.

Sinjali mëson se lidhur me këtë rast është intervistuar i dyshuari dhe disa dëshmitarë.

Këto informacione për Gazetën Sinjali i kanë konfirmuar nga Drejtoria e Policisë në Gjakovë. Nga kjo drejtori njoftuan se i dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit, është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

(Kosova Sot Online)