Murati fton bizneset t’ua rrisin pagat punëtorëve: Do ta subvencionojmë gjysmën

  • G.G /
  • 03 September 2022 - 11:58
Murati fton bizneset t’ua rrisin pagat punëtorëve: Do ta subvencionojmë gjysmën

Ministri i Financave, Hekuran Murati ka thënë se do t’i ndalin në ndihmë të gjitha bizneseve që do të ua rrisin pagat punëtorëve të tyre.

Ai tha se kjo shumë do të subvencionohet gjysma nga ana e pushtetit për tre muaj radhazi.

“Do të kenë mbështetje. I bëj thirrje bizneseve dhe punëtorët që të bëhet kjo rritje e pagës. Dhe ne do të mbështesim për tre muajt e ardhshëm. Sa i përket studentëve, ne do të iu njoftojmë ditëve në vijim sa i përket formularit të aplikimit. Do t’i mbështesim qytetarët”, tha ai në një konferencë për media.

(Kosova Sot Online)