Nagavci – SBAShK-ut: S’mund t’i mbyllni shkollat, aty mund të qëndrojnë nxënësit dhe prindërit

  • E.K /
  • 13 September 2022 - 12:39
Nagavci – SBAShK-ut: S’mund t’i mbyllni shkollat, aty mund të qëndrojnë nxënësit dhe prindërit

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë “askush nuk mund t’i mbyllë shkollat”.

“Mësimdhënësit që janë përcaktuar për grevë nuk mund t’i mbyllin shkollat publike”.

Sipas Nagavcit, në shkollat publike mund të qëndrojnë fëmijët dhe prindërit.

Ajo iu ka sugjeruar prindërve që të shkojnë në shkolla e t’i marrin librat e fëmijëve.

Nuk është arritur marrëveshje në mes Qeverisë dhe Sindikatës për ndërprerjen e grevës.

Rrjedhimisht greva pritet të vazhdojë, pasi Rrahman Jasharaj pas takimit me Kurtin ka thënë se “do të mblidhet kryesia e Këshillit Grevist”, por shtoi se asgjë nuk ka ndryshuar. 

(Kosova Sot Online)