Shefi i BE-së në Kosovë: Jam i befasuar nga vendimi i Qeverisë për uljen e pagave të gjykatësve dhe prokurorëve

  • E.K /
  • 24 November 2022 - 15:49
Shefi i BE-së në Kosovë: Jam i befasuar nga vendimi i Qeverisë për uljen e pagave të gjykatësve dhe prokurorëve

Ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, ka reaguar pas vendimit të Qeverisë së Kosovës për uljen e pagave për gjykatësit dhe prokurorët në sistemin e drejtësisë në Kosovë, përcjell "Kosova Sot Online".

Szunyog është shprehur se është i befasuar me këtë vendim që ka marrur Qeveria e Kosovës.

“Jam i befasuar nga vendimi i Qeverisë së Kosovës për t’i ulur dukshëm pagat e gjykatësve dhe prokurorëve”, tha Szunyog.

(Kosova Sot Online)