Detaje: Ja si u kap kokaina mes plehut kimik

  • A.P /
  • 24 November 2022 - 18:45
Detaje: Ja si u kap kokaina mes plehut kimik

Një bashkëpunim i DEA-s amerikane, SPAK dhe policisë malazeze ka zbuluar një sasi prej 400 kg pleh kimik të përzier me kokaine. 


Raportohet se sasia në fjalë ka ardhur nga Mali i Zi drejt Shqipërisë.

Deri tani janë arrestuar 15 persona, katër prej të cilëve në Tiranë. Të arrestuarit janë mbajtur nën vëzhgim dhe janë përgjuar prej disa kohësh.

Ndërkohë, në laboratorin që u zbulua në fshatin Fratar të Fierit janë kapur edhe 2 kallashnikov, një shotgun dhe një çifte.

Burime bëjnë me dije se sasia e drogës ka mbërritur në portin e Tivarit, prej ku është transportuar në Fier. Prej së paku 3 muajsh personat e përfshirë janë mbajtur nën përgjim, ndërsa sot është ndërhyrë.


(Kosova Sot Online)