Ambasadori britanik uron në shqip: Gëzuar ditën e pavarësisë dhe ditën e çlirimit

  • E.K /
  • 28 November 2022 - 13:32
Ambasadori britanik uron në shqip: Gëzuar ditën e pavarësisë dhe ditën e çlirimit

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Alastair King-Smith, ka uruarshqiptarët, duke përshirë dhe ata që jetojnë në Britani dhe në gjithë botën ku ka shqiptarë me rastin e 110 vjetorit të Pavarësisë, shkruan "Kosova Sot Online".

Ambasadori në fund të videos, urimin për shqiptarët e ka bërë edhe në shqip.

"Gëzuar ditën e pavarësisë dhe ditën e çlirimit".

(Kosova Sot Online)