Sulmohet një familje me pushkë ajrore, i vihet flaka banesës së tyre

  • E.K /
  • 31 January 2023 - 09:35
Sulmohet një familje me pushkë ajrore, i vihet flaka banesës së tyre

Një burrë 33-vjeçar në Gjermani ka sulmuar familjen fqinje turke me një pushkë ajrore dhe më pas i ka vënë flakën apartamentit të familjes turke, përcjell “Kosova Sot Online”.

Ndaj tij u lëshua një urdhër për arrestimin e tij.

Hetimit janë duke vazhduar.

“Çifti i plagosur nga incidenti duhej të dërgohej në spital të premten për trajtim spitalor, për plagosje serioze. Nuk ishte rrezik për jetën. Foshnja e çiftit nuk ishte lënduar”, thanë hetuesit.

(Kosova Sot Online)