Një mobilierie i vihet eksploziv, shkak dyshohet konkurrenca

  • E.K /
  • 04 March 2023 - 14:41
Një mobilierie i vihet eksploziv, shkak dyshohet konkurrenca

Një mobileri në Fushë-Krujë ka shpërthyer me eksploziv dje në mbrëmje, transmeton “Kosova Sot Online”.

Shkak i këtij shpërthimi dyshohet të jetë bërë konkurrenca.

Bujar Çarçani (pronar i mobilierisë) dhe Desar Çangu (personi që kishte marrë me qera objektin), kanë treguar se nuk kanë asnjë konflikt familjar apo personal me persona të tjerë.

Një ndër pistat që po heton policia është dhe ajo e vendosjes së eksplozivit për arsye të konkurrencës mes bizneseve që operojnë në atë vend.

(Kosova Sot Online)