Ky është parashikimi i motit për ditën të parë e pranverës

  • A.P /
  • 20 March 2023 - 22:51
Ky është parashikimi i motit për ditën të parë e pranverës

Në Kosovë nis me vranësira dita e parë e pranverës, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Nesër pritet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje të herëpashershme, lokale shiu.

Nga e enjta na pret mot pranveror. Mëngjesi i së enjtes do të jetë i ftohtë dhe me gjasa për ngrica të dobëta në disa vise. Dita stabile dhe e ngrohtë. 

(Kosova Sot Online)