Kryhet edhe një procedurë, LIBE voton pro heqjes së vizave për Kosovën

  • E.K /
  • 23 March 2023 - 13:01
Kryhet edhe një procedurë, LIBE voton pro heqjes së vizave për Kosovën

Komisionin për Liritë Civile, Drejtësinë dhe Çështjet e Brendshme (LIBE) ka votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën.

Pro saj votuan 47 eurodeputetë dhe 8 kundër.

LIBE kishte votuar pro liberalizimit të vizave për Kosovën edhe më 12 janar të këtij viti.

(Kosova Sot Online)