Kurti në mesnatë vizitoi punimet në rrugën Prishtinë-Podujevë

  • E.K /
  • 14 July 2023 - 08:07
Kurti në mesnatë vizitoi punimet në rrugën Prishtinë-Podujevë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, pak para mesnate ka vizituar punimet në rrugën Prishtinë-Podujevë, përcjell “Kosova Sot Online”.

Punimet po vazhdojnë pandërprerë, 24 orë, në tri ndërrime.

Ditë më parë, Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës kishte shpallur fituesit e tri lloteve të tenderit për zgjerimin e rrugës Prishtinë-Besi-Podujevë.

(Kosova Sot Online)