Arrestohet një person në Pejë për veprën penale 'Përgatitja e veprave terroriste'

  • A.P /
  • 08 October 2023 - 09:18
Arrestohet një person në Pejë për veprën penale 'Përgatitja e veprave terroriste'

Nën dyshimin për veprën penale “Përgatitja e veprave terroriste ose veprave penale kundër rendit kushtetues dhe sigurisë së republikës së Kosovës”, policia ka njoftuar se dje në Pejë ka arrestuar një person, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Ai është dërguar në mbajtje.

“PREGADITJA  E VEPRAVE PENALE TERRORISTE OSE VEPRAVE PENALE KUNDËR RENDIT KUSHTETUES DHE SIGURISË SË REPUBLIKËS SË KOSOVËS- Pejë/07.10.2023-12:10. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti paraqet kërcënim. Me vendim të prokurorit, i dyshuari është dërguar në mbajtje.”


(Kosova Sot Online)