Hamasi po e dorëzon edhe një tjetër grup të pengjeve

  • A.P /
  • 28 November 2023 - 20:08
Hamasi po e dorëzon edhe një tjetër grup të pengjeve

Mediat izraelite dhe agjencitë ndërkombëtare të lajmeve po raportojnë se grupi tjetër i pengjeve po i dorëzohet nga Hamasi organizatës humanitare, Komitetit Ndërkombëtar të Kryqit të Kuq (KNKK), transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Lirimi i planifikuar i sotëm është pjesë e një zgjatjeje dy-ditore në një pauzë në luftimet që do të shohin Hamasin të lirojë pengjet – dhe, në këmbim, të burgosurit palestinezë të liruar nga Izraeli, ka raportuar BBC.

Një autobus është filmuar duke mbërritur jashtë një burgu izraelit këtë mbrëmje përpara shkëmbimit.

Mediumi britanik “BBC” tregon se nuk ka qenë në gjendje të verifikojë në mënyrë të pavarur transferimin e fundit të raportuar të pengjeve.

(Kosova Sot Online)