Meta: Politika e Edi Ramёs ёshtё politikё armiqёsore ndaj interesave tona kombёtare

  • A.P /
  • 22 May 2024 - 20:30
Meta: Politika e Edi Ramёs ёshtё politikё armiqёsore ndaj interesave tona kombёtare

Presidenti i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka folur për situatën gjeopolitike të shqiptarëve në rajon, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Meta ka theksuar se sa i takon dialogut Kosovё-Serbi ёshtё i qartё dhe qёndron totalisht pranimit nga tё dyjat tё marrëveshjes sё Brukselit dhe aneksit shoqërues tё saj.

"Politika e Edi Ramёs nuk ёshtё politikё e Shqipёrisё, ёshtё politikё armiqёsore ndaj interesave tona kombёtare si Shqipёri sepse e ka dёmtuar Shqipёrinё dhe ajo bёhet vetёm nё interes tё qarqeve antishqiptare dhe si shkёmbim Edi Rama merr njё lobim shumё tё shtrenjtё dhe tё majmё tё atyre nё Washington dhe nё Bruksel pё tё mbyllur sytё pёr shkatёrrimin e pluralizmit politik nё Shqipёri", ka theksuar Meta.

(Kosova Sot Online)