Thaçi: Kisha ofertë që t’i bashkohem qeverisë

  • A.P /
  • 25 June 2024 - 20:47
Thaçi: Kisha ofertë që t’i bashkohem qeverisë

Kryetari i PDSH’së, Menduh Thaçi ka thënë se ka pasur ofertë që ta braktisë Frontin dhe t’i bashkohet qeverisë në Maqedoninë e Veriut, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Thaçi tha se kushti kryesor i Frontit ishin ndryshimet kushtetuese.

“Edhe unë kam pas ofertë zyrtare të vecantë. Kushti kryesor i Frontit ishin ndryshimet kushtetuese, procesi integrues. Ne nuk kemi arrit të vzhdojmë më tutje. Ne dy herë kemi pas takime zyrtare. Është testu gatishmëria e të dy anëve, ne fund jemi përshender pa nis me caktu pozitat”, tha Thaçi.

Kuvendi i Maqedonisë së Veriut ka votuar të dielën në mbrëmje Qeverinë e re, në krye me liderin e partisë VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, pas fitores në zgjedhjet e 8 majit.

(Kosova Sot Online)