Receta e Pepës: Fileta salmoni në furrë

  • E.K /
  • 04 May 2024 - 10:07
Receta e Pepës: Fileta salmoni në furrë

PËRBËRËSIT:

• 1 kg salmon, • 2 lugë gjalpë  • 1 limon, pak kripë, majdanoz, • disa kokrra ulliri, vaj, • 2-3 thelpinj hudhre.

Filetat e peshkut ndahen në 2 centimetra trashësi spërkaten me përbërësit e lartë cekur dhe vendosen në tepsi.

Piqen në furrë ose skarë për 45 minuta. Shërbehen duke i zbukuruar me ullinj dhe majdanoz të grirë hollë.

(Kosova Sot Online)