Receta e Pepës: Kaçkavall i fërguar

  • E.K /
  • 14 May 2024 - 11:21
Receta e Pepës: Kaçkavall i fërguar

PËRBËRËSIT:

 400 gr kaçkavall-gaude,

 pak qumësht,

 piper,

 2 vezë,

 galetë, vaj. 

Djathi pritet në formë kroketësh. Çdo copë djathi kalohet në qumësht me piper, galetë, vezë të tundura dhe prap futet në galetë. Skuqen nga të dyja anët në vaj të nxehtë. 

(Kosova Sot Online)