Kafeja me këtë shtesë është e shijshme dhe e shëndetshme

  • 11 prill 2019 - 19:26
Kafeja me këtë shtesë është e shijshme dhe e shëndetshme

Aëndërroni edhe ju për kafenë e përsosur të mëngjesit? Kënaqeni në shkumën e kafesë dhe të trashë, por shija nuk mjafton ta doni kafenë.

Në fakt, kafetë sot janë përplot me sheqerna dhe yndyra të dëmshme që ia marrin vetitë shëruese. Mirëpo, nëse jeni të interesuar të gjeni një shije të shëndetshme, ja receta për kafenë që do ta pëlqeni: Vaji i kokosit është shtesë e shkëlqyeshme për recetat e njelmëta dhe të ëmbla, e njëjta vlen edhe për kafenë. Këto janë disa nga përparësitë e dobishme të vajit të kokosit:

Trupit i jep energji - kryesisht shkaku i triglicerideve të zinxhirit të mesëm që gjenden në vaj. Pakëson inflamacionet - falë acidit larik që gjendet në këtë prodhim. Trupit i siguron yndyra të shëndetshme - relevante për zhvillimin si duhet të trupit dhe performancat! Në blender hidhni 1 gotë kafe. Shtoni 1-2 lugë vaj kokosi. Përzieni, ju pret një kafe super e shëndetshme

(Kosova Sot)