"Smoothie" që ka ndikim antioksidues, shujtë ideale për fillimin e ditës

  • 24 prill 2019 - 11:50

 Kafjalli i shëndetshëm është ideal për të filluar ditën. Në vijim ju sjellim recetën për lëngun që pastron organizmin dhe ju mbush me energji.

Përbërësit: 1 gotë boronica; 1/2 e gotës vishnja të ngrira; 1 gotë lëng boronicash; 1/2 e gotës jogurt; Pak akull. Përgatitja:

Të gjithë përbërësit i vendosni në blender dhe përzieni lëngun derisa të fitojë një strukturë unike dhe e konsumoni. 

(Kosova Sot)