Lëngu që bën çudinë për organizmin tuaj

  • 17 korrik 2019 - 14:42
Lëngu që bën çudinë për organizmin tuaj

Ky lëng eliminon qelizat në organizëm dhe parandalon rritjen e tyre. Mund ta konsumoni për një afat prej tre muajsh. Shëndeti gradualisht përmirësohet. Kjo me të vërtetë tingëllon në çudi. Nevojiten një panxhar, dy karota dhe një mollë.

PËRGATITJA E LËNGUT:

Të gjithë përbërësit, panxharin, karotat dhe mollën, i ndani në rriska. Së pari shtrydhni për lëng panxharin, e lini të qëndrojë për një kohë në kavanoz në frigorifer. Më pas shtoni lëngun e shtrydhur nga karota dhe molla. E konsumoni 30-40 minuta para kafjallit. Vërejtje: Mos përzini krejt komponentët përnjëherë. Së pari përgatitet lëngu nga panxhari, i cili duhet për një kohë të qëndrojë në frigorifer, në kavanoz, por i hapur. Ky lëng magjik bën çudinë te këto sëmundje: • Parandalon zhvillimin e qelizave të kancerit; • Parandalon sëmundjen e mëlçisë, veshkave si dhe ndihmon në shërimin e të thatit në lukth; • Forcon sistemin imun; • Eliminon helmet, përmirëson punën e zorrëve, eliminon aromën e keqe nga goja, zvogëlon dhimbjet menstruale, forcon përmbajtjen e eritrociteve në gjak dhe ulë kolesterolin, ul shtypjen e gjakut dhe normalizon gjendjen e enëve të gjakut, përmirëson tenit dhe ripërtërinë, lëkura bëhet më e butë dhe më e ndritshme. Është shumë efikas edhe për humbjen e kilogramëve shtesë. 

(Kosova Sot Online)