Lëngu që djeg kaloritë dhe shkrin yndyrën

  • 18 korrik 2019 - 15:07
Lëngu që djeg kaloritë dhe shkrin yndyrën

Grejpfruti përmban shumë ujë dhe natrium, që trupit i sigurojnë nevojën natyrale për lëngje dhe minerale. Pos kësaj, grejpfruti përmban nivel të lartë të vitaminave C, i cili është i domosdoshëm për prodhimin e kolagjenit të shëndoshë, që menaxhon dukjen e shëndetshme të lëkurës.

PËRBËRËSIT:

1 grejpfrut ose portokall të madhësisë mesatare, 2 lugë të uthullës së mollës, 1 lugë mjaltë. I përzini mirë! Lëngun e pini para secilës shujtë, sepse kjo ndikon në shkrirjen e qelizave yndyrore dhe përshpejton humbjen në peshë. Ky lëng përshpejton metabolizmin në mënyrë krejt natyrale. Provoni ta konsumoni këtë lëng për një javë, do ta ndieni humbjen e peshës dhe do të keni më shumë energji. Ky lëng për "mëngjes të mirë", si dhe para shujtave përdoret nga shumë personalitete për ta mbajtur bukurinë e lëkurës dhe linjën e bukur. 

(Kosova Sot Online)