Lëngu nga ananasi, i cili shkrin dhjamin

  • 10 shtator 2019 - 08:16
Lëngu nga ananasi, i cili shkrin dhjamin

Falë substancës që përmban bromelinë, ananasi ndihmon në tretjen e proteinave dhe shkrin dhjamin në trup. Ananasi ju sugjerohet të gjithë atyre që mëtojnë të humbin në peshë, por edhe për eliminimin e celulitit, parandalon krijimin e rrudhave por ndihmon edhe kundër alergjive.

PËRBËRËSIT:

1 ananas 1 lugë vaj liri 2 dl ujë të ftohtë Pak lëng limoni.

PËRGATITJA:

Ananasin e freskët e ftohni në frigorifer. E pastroni dhe e copëtoni në kubëza, i hidhni në blender dhe shtoni vajin e lirit dhe ujë shumë ujë të ftohtë. Të gjitha i përzieni së bashku dhe i ruani në frigorifer, e sipas dëshirës shtoni çaj të ftohtë.

(Kosova Sot Online)